ÖĞRENCİ AFFI KONUSUNDA SON GELİŞMELER

800 BİN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNİN AF BEKLEDİĞİ ŞEKLİNDE HESAPLAMALAR YAPILIYOR

ÖĞRENCİ AFFI KONUSU İLE İLGİLİ DOSYA MİLLİ EĞİTİM BAKANI HÜSEYİN ÇELİK'TE

Öğrenci affı tartışması AKP’nin 20 Kasım 2007 günü Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan MYK toplantısında gündeme geldi.

MYK üyeleri af konusuna mesafeli yaklaştı. Hürriyet Gazetesinin edindiği bilgiye göre, toplantıda af konusu açıldığında AKP MYK üyelerinin büyük bölümü olumsuz görüş belirtti.

Bazı MYK üyelerinin özellikle bu aftan yararlanacak öğrenci sayısına ilişkin ortalıkta dolaşan 800 bin rakamını abartılı bulduğu belirtilirken, bazı MYK üyeleri de, "biz daha kısa bir süre önce bu konuda bir düzenlemeye gittik, bunlar ondan yararlanmamış mıydı?" şeklinde yorum yaptılar.

MYK üyeleri, Bakan Çelik ile görüşelerek bu konuda daha somut veriler elde edilmesi gerektiğini de söylediler. Erdoğan, "Hüseyin Bey bu işle ilgilensin, Edibe Hanım siz de bu konuyu Hüseyin Beyle de görüşerek takip edin" diyerek tartışmaya nokta koydu.

Öğrenci Affı konusu AKP nin gündeminde ben bu haberden bunu anladım. Belki 2008 yılında bir af çıkabilir. (04 Aralık 2007)

ÖĞRENCİ AFFI KONUSUNDA SON GELİŞME : Yukardaki yazıyı 04 Aralık 2007 Tarihinde yazmıştım. Ve bu yazıma Google'den çok ziyaretçi geliyor. Şu an ise 19 Eylül 2008 günü. Madem insanlar bu sayfayı ziyaret ediyor o zaman öğrenci affı konusunda 19 Eylül 2008 itibarı ile son gelişmeyi de buraya yazayım. Evet öğrenci affı bekleyen arkadaşlar gözünüz aydın. Öğrenci affı bekleyen 640 bin öğrenciye güzel haber. Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek 17 Eylül 2008 günü yaptığı açıklamada Yükseköğretim kurumlarının hazırlık ve diğer bütün sınıflarında lisans ve önlisans düzeyinde öğrenim yapan öğrencilerden 29.6.2000 tarihinden hükümetin hazırladığı kanunun yürürlüğe gireceği tarihe kadar kendi isteği ile ilişiği kesilenler dahil hangi sebeple olursa olsun ilişkileri kesilmiş öğrencilere, ilişkilerinin kesilmesine neden olan bütün dersler için bir öğretim yılı daha ve 3 sınav hakkı verileceğini açıkladı. Böylece öğrenci affı konusunda son durum olarak, iş hükümetin yasa teklifinin TBMM'den geçmesine kaldı.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER YAZILAR